آموزش افزودن و استفاده از ابزارک ها در وردپرس

کاربران مبتدی اغلب از ما می پرسند ابزارک ها و نحوه استفاده از ابزارک ها در وردپرس چیست. ابزارک ها به شما امکان می دهند بدون نوشتن کد ، عملکردها و ویژگی های مختلفی را به ستون های کناری سایت وردپرسی خود اضافه کنید. در این مقاله به شما نحوه اضافه کردن و استفاده از ابزارک در وردپرس به همراه به اشتراک گذاشتن مثالهای ابزارک را به شما نشان خواهیم داد.

ابزارک چیست؟ چرا باید از ابزارک ها در وردپرس استفاده کنید؟

ابزارک ها بلوک های کوچکی از قابلیت های خاص هستند که می توانید در نوارهای جانبی وردپرس خود قرار دهید (همچنین به عنوان مناطق آماده ابزارک شناخته می شود). برای مبتدیان ، این یک روش آسان برای اضافه کردن مواردی مانند گالری ، نقل قول ، پست های محبوب ، شبکه های اجتماعی در کنار وب سایت وردپرسی خود می باشد.

ابزارک ها را می توان در صفحه نمایش » ابزارک ها در قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس خود پیدا کرد.

ویدجت هایی را که می توانید در زیر لیست ابزارک های خود اضافه کنید در سمت راست مشاهده خواهید کرد.

در سمت چپ ، ناحیه های مشخص شده را در سایت وردپرسی خود مشاهده خواهید کرد که می توانید این ابزارک ها را در آن قرار دهید. این مناطق تعیین شده با موضوع وردپرس شما تعریف می شوند. به آنها نوارهای جانبی یا نواحی آماده ابزارک گفته می شود.

افزودن ابزارک به نوار کناری در وردپرس

روشهای مختلفی برای افزودن ابزارک به نوارهای کناری موجود در قالب وردپرس وجود دارد. ساده ترین مورد این است که آنها را به سادگی بکشید و رها کنید.

همچنین می توانید بر روی عنوان ابزارک از لیست ابزارک های موجود کلیک کنید. وردپرس لیستی از نوارهای کناری را نشان می دهد که می توانید این ابزارک را اضافه کنید.

به سادگی نوار کناری را که می خواهید ابزارک را اضافه کنید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه افزودن ابزارک کلیک کنید تا آن را اضافه کنید

همچنین امکان دسترسی برای کاربرانی که به آن نیاز دارند وجود دارد. برای فعال کردن حالت دستیابی ، باید بر روی دکمه گزینه های صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
این یک منوی پرواز کردن با یک لینک برای فعال کردن حالت دستیابی برای صفحه ابزارک ها را نشان می دهد. با کلیک بر روی آن ، رابط کاربری صفحه ابزارک تغییر خواهد کرد.

هر ابزارک موجود اکنون یک دکمه ساده “اضافه کردن” را خواهید داشت. با کلیک بر روی دکمه شما را به یک صفحه قابل دسترسی می برد که در آن می توانید نوار کناری را به راحتی انتخاب کنید.

برای راهنمایی های دقیق ، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن ابزارک های وردپرس در حالت دسترسی مراجعه کنید .

صفحه ابزارک ها تنها راهی برای افزودن ابزارک به سایت وردپرس شما نیست. همچنین می توانید با مراجعه به ظاهر » ابزارها را با استفاده از پیش نمایش زنده اضافه کنید » را شخصی سازی کنید .

توجه به این نکته ضروری است که همه مناطق و نوارهای جانبی آماده ابزارک در سفارشی ساز ظاهر نمی شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم برای افزودن ابزارک در وردپرس از صفحه نمایش ابزارک »ابزارک استفاده کنید.

چگونه یک ابزارک را در وردپرس حذف کنیم؟

حذف ابزارک در وردپرس به همان سادگی اضافه کردن آنها است. از صفحه ظاهر شده »ابزارک ها بازدید کنید.

به دنبال ابزارکی باشید که می خواهید در ستون های کناری خود حذف کنید و بر روی عنوان ابزارک کلیک کنید تا آن را گسترش دهید.

در زیر تنظیمات ابزارک پیوندی برای حذف ابزارک پیدا خواهید کرد. حذف ابزارک آن را از نوار کناری شما خارج کرده و همچنین تنظیمات ابزارک مانند عنوان یا گزینه های دیگری را که انتخاب کرده اید حذف می کند.

برخی ابزارک ها بسیار ساده هستند و گزینه های زیادی در تنظیمات خود ندارند در حالی که برخی دیگر گزینه ها و تنظیمات زیادی دارند. اگر دوست دارید ابزارک را بدون از دست دادن تنظیمات حذف کنید ، باید آنرا بکشید و آنرا به بخش ابزارکهای غیرفعال بکشید.

حذف یا ارسال ابزارک به ابزارکهای غیرفعال ، آن را از لیست ابزارهای موجود حذف نمی کند. همیشه می توانید یک ابزارک را از لیست ابزارهای موجود یا ابزارکهای غیرفعال اضافه کنید.