افزودن فهرست ها در وردپرس

آیا می خواهید منوهای ناوبری را در سایت وردپرس خود اضافه کنید؟ در این راهنمای گام به گام ، نحوه اضافه کردن منوی ناوبری در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

منوهای پیمایش به شما امکان می دهند ساختار سایت را به کاربران خود ارائه دهید. آنها به کاربران کمک می کنند تا اطلاعات را پیدا کرده و در بخش های مختلف وب سایت شما مرور کنند. از آنجا که منوهای پیمایش بسیار مهم هستند ، معمولاً در بیشتر قالب های وردپرس نزدیک به هدر (بالای سایت) قرار می گیرند.

منوی پیمایش در وردپرس

WordPress مجهز به سیستم منوی ناوبری است که ایجاد و مدیریت منوها را برای کاربران مبتدی بسیار آسان می کند. مکان منوها می تواند از قالب به قالب دیگر متفاوت باشد. تقریباً تمام قالب های وردپرس حداقل دارای یک مکان منو هستند. برخی از قالب های وردپرس دارای مکانهای مختلف منو هستند.

منوی پیمایش سفارشی خود را ایجاد کنید

با مراجعه به نمایش » فهرست ها در قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس خود می توانید منوها را در وردپرس ایجاد کنید.

بعد از انتخاب فهرست ها شما به برگه مدیریت فهرست ها وارد می شوید ، که به دو ستون تقسیم می شوند. ستون در سمت راست شما دارای برگه ها ، دسته ها و پیوندهای سفارشی است. ستون در سمت چپ جایی است که موارد فهرست را اضافه و تنظیم می کنید.

بیایید اولین منوی ناوبری سفارشی خود را ایجاد کنیم.

برای منوی خود نامی ایجاد کنید ، به عنوان مثال “منوی اصلی” و سپس بر روی دکمه ایجاد منو کلیک کنید. با این کار منطقه منو باز می شود ، و به شکل زیر نمایش داده می شود:

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید (ما از قالب بیست بیست استفاده می کنیم) ، سایت ما دارای چهار مکان با نام های فهرست افقی دسکتاپ ، فهرست گسترده دسکتاپ ، فهرست موبایل ، فهرست پابرگ و فهرست شبکه های اجتماعی است. نام مکان و مکان های مختلف از موضوع به موضوع دیگر متفاوت است.

در مرحله بعد باید صفحاتی را که می خواهید به منو اضافه کنید انتخاب کنید. شما می توانید این کار را با انتخاب صفحات ذکر شده در سمت راست و کلیک بر روی دکمه افزودن به فهرست  انجام دهید.

پس از افزودن ایتم های مورد نظر به منو ، مکان موردنظر را برای نمایش فهرست انتخاب کنید و روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید.

اگر مطمئن نیستید که کدام مکان را برای فهرست خود انتخاب کنید با چند مرتبه تلاش و مشاهده وب سایت می توانید مکان دقیق منو ها را مشاهده کنید.

ترتیب ایتم ها در منوی پیمایش سفارشی

احتمالاً متوجه شده اید که هر ایتمی که به منو اضافه کرده اید به آخر لیست شما در فهرست می ورد.

شما به راحتی می توانید ایتم های منو وردپرس خود را به هر ترتیبی که بخواهید تنظیم و جابجا کنید.

برای تنظیم موقعیت ایتم ها در فهرست ایتم مورد نظر را بکشید و در مکان خودش رها کنید.

ایجاد منوهای کشویی در وردپرس

منوهای تودرتو ، همچنین به عنوان منوهای کشویی معروف هستند ، منوهای ناوبری با موارد منوی والدین و فرزند هستند. این منوها معمولاً با قالب های وردپرس طراحی می شوند به گونه ای که وقتی کاربر موس خود را به سمت یک ایتم والد ببرد ، تمام زیر منوهای آنها نمایش داده می شود.

ایجاد منو های تو در تو به شما امکان می دهد یک سیستم ناوبری درست ساختار یافته را به سایت خود اضافه کنید. در اینجا چگونگی اضافه کردن آیتم منو به عنوان زیر منو در وردپرس آورده شده است.

برای ایجاد زیر منو کافی است ایتم زیر منو را با درگ کردن و کشیدن به سمت چپ به یزر والد ببرید می بینید که به آسانی این کار انجام می شود.

برای ایجاد منوهای ناوبری تو در تو می توانید چندین لایه از موارد فرعی اضافه کنید. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که قالب ها از منو های کشویی پشتیبانی نمی کنند.

افزودن دسته ها به منوهای وردپرس

شما می توانید از دسته بندی های نوشته های خود در فهرست استفاده کنید.به طور پیش فرض ، وردپرس روشی آسان تر برای اضافه کردن برگه ها و دسته ها از ستون سمت راست در صفحه ویرایشگر منو ارائه می دهد.

با کلیک بر روی زبانه دسته بندی ها ، آن را گسترش دهید. دسته بندی های وبلاگ خود را که در آنجا ذکر شده است مشاهده خواهید کرد به سادگی دسته هایی را که می خواهید به منو اضافه کنید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید.

متوجه خواهید شد که دسته ها به عنوان موارد منو در ستون ساختار منو ظاهر می شوند. دقیقاً مانند برگه ها ، می توانید آنها را بکشید و رها کنید تا جایگاه آنها در منو تنظیم شود.

افزودن پیوندهای سفارشی به منوهای ناوبری WordPress

در حالی که اضافه کردن دسته ها و صفحات آسان است ، اگر می خواهید پیوندی به رسانه اجتماعی یا مکان دیگری اضافه کنید ، چه می کنید؟ این در شرایطی است که می توانید از گزینه پیوند های دلخواه استفاده کنید.

به سادگی بر روی پیوند های دلخواه در ستون سمت راست کلیک کنید تا آن را گسترش دهید. متوجه خواهید شد که این فقط دو قسمت دارد. مورد اول مربوط به آدرس (URL) است که در آنجا باید پیوند واقعی مورد نظر خود را اضافه کنید. قسمت دوم متن پیوندی با برچسب است که در آن متن را برای لینک اضافه خواهید کرد.

توجه: مهم است که شما باید تمام لینک ها را با http: // یا https: // شروع کنید. اگر این کار را نکنید ، لینک ها خراب می شوند.

ویرایش یک مورد از منوها در منوهای ناوبری WordPress

هنگامی که صفحات یا دسته بندی ها را به منوی پیمایش سفارشی خود اضافه می کنید ، وردپرس به طور خودکار از عنوان صفحه یا نام دسته بندی به عنوان متن پیوند استفاده می کند. این بدان معنی نیست که شما نمی توانید آن را تغییر دهید.

با کلیک بر روی پیکان رو به پایین در کنار یک ایتم از فهرست ، می توان همه موارد فهرست را ویرایش کرد.

در اینجا می توانید عنوان پیمایش یا متن ایتم ها را تغییر دهید. همچنین می توانید یک ویژگی عنوان را به لینک اضافه کنید. فراموش نکنید که قبل از پیش نمایش وب سایت خود ، روی دکمه منوی ذخیره کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

حذف یک ایتم  از منوهای ناوبری در وردپرس

می توانید ایتم ها را به همان روشی که ویرایش می کنید حذف کنید. کافیست روی نماد پیکان رو به پایین در کنار یک مورد از فهرست کلیک کنید و متوجه حذف پیوند قرمز می شوید. وقتی روی آن کلیک می کنید ، پیوند از فهرست های پیمایش حذف می شود.

افزودن منوهای پیمایش در نوارهای کناری و  ابزارک ها

گذشته از مکانهای تعیین شده منو که توسط قالب ها تعیین شده است ، می توانید منوهای پیمایش را در نوار کناری و سایر نواحی آماده ویجت قالب خود اضافه کنید.

با استفاده از ابزارک می توانید منوها را در ستون های کناری خود اضافه کنید. به نمایش >> ابزرک ها بروید و ویجت منوی سفارشی را از لیست ابزارهای موجود به نوار کناری اضافه کنید.

در مرحله بعد ، باید عنوانی را برای عنوان ویجت تهیه کنید و یکی از منوهای سفارشی خود را از لیست کشویی فهرست انتخاب کنید. در آخر ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.

اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا منوی سفارشی خود را در ویجت نوار کناری خود نمایش دهید.