برگه ها در وردپرس

برگه یکی از انواع پست های (post type) پیشفرض در ودرپرس می باشد . WordPress به عنوان یک ابزار ساده وبلاگ نویسی شروع به کار کرد که به کاربران امکان نوشتن نوشته ها را می داد. در سال 2005 ، برگه ها در وردپرس نسخه 1.5 معرفی شدند تا به کاربران اجازه دهند برگه های استاتیک ایجاد كنند كه جزئی از نوشته های وبلاگ آنها نبودند. به عنوان مثال ، یک صفحه درباره ما، صفحه تماس و غیره

برخی از تفاوتهای اساسی بین پست ها و صفحه ها عبارتند از:

  • ارسال ها به موقع بخشی از یک سری از پست ها در یک وبلاگ هستند. صفحات از نوع مستندات یک طرفه هستند که به ترتیب زمانی معکوس محتوای وبلاگ مرتبط نیستند
  • صفحات می توانند سلسله مراتبی باشند ، به این معنی که یک صفحه می تواند دارای صفحات فرعی باشد ، به عنوان مثال یک صفحه والدین با عنوان “درباره ما” می تواند زیر صفحه ای به نام “تاریخ ما” داشته باشد. از طرف دیگر پستها سلسله مراتبی نیستند.
  • پست های پیش فرض در وردپرس را می توان در طبقه بندی ها و برچسب های طبقه بندی طبقه بندی کرد. صفحات دسته یا برچسب ندارند
  • صفحات می توانند از الگوهای صفحه سفارشی استفاده کنند. پست ها نمی توانند از این ویژگی به طور پیش فرض در وردپرس استفاده کنند.
  • پست های وردپرس در فیدهای RSS نمایش داده می شوند در حالی که صفحات از فیدها خارج هستند.

هیچ محدودیتی در تعداد صفحات ایجاد شده در وردپرس وجود ندارد و امکان ایجاد یک وب سایت با تنها صفحات و استفاده از پست ها به هیچ وجه امکان پذیر نیست. اگرچه قرار است صفحات دارای محتوای ثابت باشند اما این بدان معنا نیست که کاربران نمی توانند آنها را به روز کنند. صفحات را می توان هر چند وقت یکبار به روز کرد که کاربر بخواهد آنها را به روز کند.

برای ایجاد یک برگه جدید در وردپرس کافیه که به قسمت برگه ها (pages)  >> افزودن برگه مراجعه کنید.

همچنین کاربران می توانند از برگه ای استفاده کنند تا صفحه اصلی وب سایت خود باشد و پست های وبلاگ خود را در صفحه دیگری از سایت نمایش دهند. برای انتخاب برگه ای به عنوان برگه اصلی وب سایت و همچنین برگه به عنوان نمایش وبلاگ می توانید در بخش تنظیمات >> خواندن بخش یک برگه یکتا از پایین برگزینید برگه مورد نظر خود را انتخاب کنید.