دیدگاه ها در وردپرس

نظرات برای بازدید کنندگان وب سایت شما بستری را فراهم می کند تا با شما و سایر خوانندگان ارتباط برقرار کنند. نظرات این امکان را فراهم می آورد تا کاربران و مخاطبان سایت شما نظر و سلیقه خودشان را در مورد پست های شما اضافه کنند ، سؤال کنند و بازخورد ارائه دهنداین کار باعث تعامل بین شما و کاربرانتان می شود و همچنین می توانید ببینید که مشتریان شما از چه چیزی استفاده می کنند پس نقطه قوتی برای شما محسوب می شود.

وردپرس دارای سیستم مدیریت نظرات است. پست ها ، برگه ها و سایر انواع پست های وردپرس (post type ها)می توانند نظر را بپذیرند. کلیه قالب های وردپرس بخش نظرات خودشان را ارائه می دهند. با این حال ، این وظیفه شماست که کاربران را در وب سایت خود به گذاشتن نظرات تشویق کنید.

صفحه نظرات در وردپرس

کلیه نظرات در وب سایت وردپرس در صفحه دیدگاه ها در قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس نمایش داده می شود. با حرکت دادن موس خود بر روی یک نظر ، لینک های عمل برای آن نظر نمایش داده می شود. نظرات منتظر تأیید با پس زمینه زرد روشن برجسته می شوند. برای دیدن نمادهای در انتظار ، تأیید ، هرزنامه و حذف شده ها می توانید یک گزینه را انتخاب کنید.

صفحه تنظیمات گفتگو یا نظرات در وردپرس

سیستم نظرات WordPress دارای گزینه های پیش فرض بسیاری است که می توانید آنها را در تنظیمات » گفت گو پیکربندی کنید . بخش اول این گزینه ها برای تنظیمات پیش فرض مقاله است. این تنظیمات در مورد همه پست ها ، برگه ها ، پیوست ها و انواع پست های سفارشی (custom post type) شما اعمال می شود.

با فعال کردن گزینه  ” کوشش برای آگاه کردن ‌همهٔ وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است ، اعلانی به مقاله هایی که در پست خود پیوند داده اید ، ارسال می شود. این ویژگی به شما امکان می دهد سایر صاحبان وبلاگ را که با مقاله آنها پیوند داده اید ، مطلع کنید. صاحب وب سایت می تواند تصمیم بگیرد که این بخش را در بخش نظرات وب سایت خود نشان دهد.

درست مانند گزینه بالا ، شما همچنین می توانید با فعال کردن اجازه دادن به دیگر وبلاگ‌ها برای آگاه‌سازی پیوندی (بازتاب‌ها و دنبالک‌ها) روی نوشته‌های تازه.  ، پینگ بک را از وب سایت های دیگر بپذیرید. وقتی صفحه شما را در صفحه نظراتشان پیوند می دهند ، پینگ بک را از سایت های دیگر مشاهده خواهید کرد. همچنین هنگامی که یکی از مقاله های خود را در یک پست جدید پیوند می دهید ، پینگ بک های خود را نیز مشاهده خواهید کرد.

لازم نیست هر وب سایت وردپرس بتواند نظرات خود را فعال کند. در واقع می توانید با علامت زدن کادر کنار گزینه اجازه به دیگران برای ثبت دیدگاه‌ها روی نوشته‌های تازه امکان گذاشتن نظرات را در نوشته ها مدیریت کنید ، آنها را فعال و یا غیرفعال کنید. غیرفعال کردن نظرات باعث حذف نظرات قدیمی تر که قبلاً در وب سایت شما منتشر شده اند نیست. فقط گذاشتن نظرات جدید برای همه متوقف می شود. هر زمان که بخواهید می توانید دوباره آنها را فعال کنید.

قبل از این که دیدگاه های وب سایت شما دیده شوند آنها را مدیریت کنید.

پیش از اینکه دیدگاهی دیده شود به مدیر وب سایت این امکان را می دهد که نظرات ارسال شده توسط بازدید کنندگان در وب سایت خود را تأیید یا حذف کند. برای فعال کردن پیش از اینکه دیدگاهی دیده شود ، به تنظیمات » گفتگو بروید و گزینه” دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند.“را تیک بزنید.

بررسی نظرات به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا از انتشار محتوای احتمالی مضر ، سوءاستفاده یا هرزنامه در وب سایت خود جلوگیری کنند. استفاده از  بررسی نظرات با افزونه محافظت در برابر هرزنامه مانند Akismet می تواند شانس انتشار هرگونه نظر هرزنامه را بطور چشمگیری کاهش دهد.

فقط کاربران عضو شده قادر به اظهار نظر هستند

همچنین باز کردن نظرات فقط برای کاربران ثبت نام شده در یک وب سایت امکان پذیر است. برای انجام این کار ابتدا باید سایت وردپرس خود را برای ثبت نام باز کنید. به تنظیمات »عمومی بروید و تیک کنار” هر کسی می تواند ثبت نام کند “را علامت بزنید. اگر نمی خواهید کاربران جدید پست های خود را در سایت شما بنویسند ، قبل از ذخیره تغییرات مطمئن شوید که نقش پیش فرض کاربر را مشترک  انتخاب کرده اید.

پس از اجازه دادن به کاربران سایت خود برای ثبت نام ، به تنظیمات » گفتگو بروید . در قسمت ” دیگر تنظیمات دیدگاه‌” تیک کنار ” کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند” را بزنید

دریافت اطلاعیه های ایمیل برای نظرات

از صفحه تنظیمات » گفتگو نیز می توانید گزینه های دریافت اعلان های ایمیل را هر زمان که کسی نظر خود را در وب سایت شما بگذارد ، یا یک نظر منتظر تأیید است. با چک کردن این گزینه ها ، هنگامی که یک وب سایت برای شما پیگیری یا پینگ بک ارسال می کند ، ایمیلی را برای شما ارسال می کند.

اگر بعد از فعال کردن این صندوق های انتخاب اعلان های ایمیل دریافت نکردید ، لطفاً آدرس ایمیل را در صفحه تنظیمات »عمومی بررسی کنید تا مطمئن شوید که صحیح است. اگر آدرس ایمیل صحیح است ، پوشه های Spam خود را بررسی کنید.

فعال کردن یا غیرفعال کردن نظرات در مورد یک پست در WordPress

با فعال کردن یا غیرفعال کردن نظرات در یک پست ، برگه یا نوع پست سفارشی ، می توانید تنظیمات پیش فرض نظرات را برای آنها نادیده بگیرید. برای فعال و یا غیر فعال کردن گفتگو در پست ابتدا باید (در اینجا ویرایشگر پیشفرض گوتنبرگ می باشد) به بخش ابزار ها و گزینه ای بیشتر» گزینه ها رفته و تیک کنار گفتگو را برای غیرفعال کردن نظرات بردارید یا برای فعال کردن نظرات و پیگیری ها ، تیک کنار آن را بزنید

 

 

آواتار یا گراواتار چیست؟

در جوامع آنلاین کلمه Avatar (نیم رخ پیشفرض) برای تصویر پروفایل کاربر استفاده می شود. Gravatar یک سرویس مبتنی بر وب است که به کاربران امکان می دهد از همان تصویر آواتار در هزاران وب سایت که از Gravvatars استفاده می کنند استفاده کنند. Gravatars.com متعلق به شرکت automattic است که توسط بنیانگذاران وردپرس ، مت مولنویگ تأسیس شده است. هنگامی که یک کاربر یک حساب کاربری ایجاد می کند یا اظهار نظر می کند ، وردپرس به دنبال یک تصویر گراواتار با آدرس ایمیل او می باشد. اگر کاربر دارای یک حساب Gravatar با یک تصویر باشد ، وردپرس این عکس را به عنوان تصویر پروفایل خود در نظرات نمایش می دهد. اگر آدرس ایمیل کاربر با یک حساب gravatar مطابقت نداشته باشد ، وردپرس یک تصویر پیش فرض آواتار را نشان می دهد.

تصویر پیش فرض آواتار (نیم رخ پیشفرض) در وردپرس Myster Man نام دارد. در بخش تنظیمات » گفتگو در بخش آواتار (نیم رخ پیشفرض) قابل تغییر است.

با انتخاب گزینه  نمایش نیم‌رخ‌ها ، می توانید از تصاویر آواتار در وب سایت خود استفاده کنید. با این حال ، از آنجا که بیشتر مضامین وردپرس دارای قالبهایی هستند که برای نمایش گراواتارها طراحی شده اند ، ممکن است در قسمت جلوی وب سایت شما خوب به نظر نرسد.

می توانید برای تصویر آواتار خود حداکثر سن را انتخاب کنید. گزینه پیش فرض G مناسب برای همه مخاطبان است که برای همه مخاطبان مناسب است. با این حال ، اگر یک کاربر تصویر آواتار داشته باشد که احتمالاً توهین آمیز باشد ، Gravatar به طور خودکار تصویر پیش فرض گراواتار را نمایش می دهد. همچنین می توانید تصویر پیش فرض Avatar را از این صفحه انتخاب کنید. تصویر شخص اسرارآمیز و یک تصویر خالی وجود دارد. همه تصاویر دیگر با استفاده از الگوریتم هایی تولید می شوند که براساس آدرس ایمیل کاربر تصویری تولید می کنند.