مقایسه نوشته و برگه

اگر تازه وارد WordPress شده اید ، درک تفاوت بین برگه ها و نوشته های WordPress دشوار است. تفاوت های مشخصی بین این دو وجود دارد ، و مهم است که قبل از شروع ساخت سایت خود ، در مورد آنها بدانید. به طور پیش فرض ، وردپرس دارای دو نوع محتوا (post type) است: نوشته (post) و برگه (page).شما احتمالاً سؤال می کنید تفاوت بین نوشته ها با برگه ها چیست؟ به نظر می رسد که آنها در پیشخوان وردپرس و همچنین در وب سایت مشابه به نظر می رسند.چرا به هردو نیاز داریم؟ چه موقع باید از پست استفاده کنم؟ چه زمانی باید از برگه ها استفاده کنم؟

در این مقاله ، تفاوت پست ها در مقابل برگه ها در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

پست ها در وردپرس

نوشته ها محتوای وبلاگ هستند که به ترتیب زمانی معکوس (جدیدترین مطالب در بالا) فهرست شده اند.

اگر از WordPress به عنوان وبلاگ استفاده می کنید ، در نهایت با استفاده از نوشته ها برای اکثر مطالب وب سایت خود استفاده می کنید.

می توانید نوشته های WordPress خود را از  بخش پیشخوان نوشته ها اضافه و ویرایش کنید.

با توجه به ترتیب زمانی معکوس آنها ، منظور از ساخت نوشته های در بازه زمانی مختلف است. نوشته های قدیمی تر بر اساس ماه و سال بایگانی می شوند.با بزرگتر شدن نوشته ها ، کاربر برای یافتن آنها باید در نوشته های قدیمی تر جستجو کند.

از آنجا که نوشته های وردپرس با توجه به زمان و تاریخ منتشر می شوند ، از طریق فیدهای RSS ایجاد و در دسترس خواهند بود . این امر به خوانندگان شما اجازه می دهد از جدیدترین به روزرسانی نوشته ها از طریق فیدهای RSS مطلع شوند.

نوشته ها این امکان را به شما می دهند تا کاربران تان در مورد آن به گفتگو بپردازند و در باره آن نظر دهند . 

برای خاموش کردن نظرات در مورد پست های قدیمی در صورت تمایل ، می توانید به تنظیمات خود بروید » .

پست های وردپرس معمولاً دارای نام نویسنده بوده و تاریخ انتشار یا به روز شده را نشان می دهد.

اکنون که می دانید نوشته چیست ، بیایید به برگه ها و چگونگی تفاوت آنها نگاهی بیندازیم.

برگه ها در وردپرس

برگه ها محتوای یکپارچه ایستایی هستند مانند صفحه درباره شما ، تماس با ما،برگه وبلاگ و غیره هستند. در حالی که پایگاه داده وردپرس تاریخ انتشار برگه را ذخیره می کند ، اما هیچگاه به کاربران نمایش داده نمی شود.

به عنوان مثال ، برگه ها منقضی نمی شوند. مطمئناً می توانید برگه ها را ویرایش کنید و به روزرسانی های خود را انجام دهید ، و هر تغییری لازم بود در ظاهر آن انجام دهید.

می توانید صفحات را در وردپرس از فهرست برگه ها در پیشخوان خود اضافه و ویرایش کنید. 

همچنین برگه ها شامل نظرات و پیوند اجتماعی نیستند ، به طور مثال شما نمی خواهید کسی برگه حفظ حریم خصوص یتان را به اشتراک بگذارد ،به همین ترتیب ، صفحات نیز شامل نظرات نمی شوند. شما نمی خواهید کاربران در صفحه تماس یا صفحه در باره ما اظهار نظر کنند. گزینه ای برای فعال کردن نظرات وجود دارد ، اما به طور پیش فرض برای صفحات WordPress شما غیرفعال است.

برخلاف نوشته ها ، برگه ها از نظر ماهیت سلسله مراتبی هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید برگه والد برای صفحات خود انتخاب کنید.

برگه ها وردپرس در مقابل پستها (تفاوتهای کلیدی)

به طور خلاصه ، تفاوتهای اساسی بین پستها در مقابل صفحات در وردپرس وجود دارد.

 

  • نوشته ها با زمان سرو کار دارند در عوض برگه دائمی هستند.
  • برگه از پیوند های اجتماعی استفاده نمی کنند.
  • برگه ها دارای سلسله مراتبی هستند و می توانند به صورت برگه های فرزند و والد سازماندهی شوند.
  • نوشته ها در فید RSS نمایش داده می شوند در صورتی که برگه ها نمایش داده نمی شوند.
  • پست ها دارای نویسنده و تاریخ انتشار هستند در صورتی که در صفحات تاریخ و نام نویسنده قید نمی شود .

تفاوت هایی که در بالا ذکر شد ممکن است استثنائاتی داشته باشند. برای گسترش کارایی هر دو نوع محتوا می توانید از افزونه ها استفاده کنید.

با وجود این تفاوت ها ، برخی از شباهت ها بین برگه ها و. نوشته ها در وردپرس وجود دارد.

هر دو برای انتشار مطالب مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید متن ، تصاویر ، فرم ها و غیره را به هر دو نوشته و برگه اضافه کنید.  تصویر شاخص در هر دو وجود دارد.

شما می توانید بدون استفاده از نوشته ها یا ویژگی های بلاگ وردپرس ، وب سایت ایجاد کنید. همچنین می توانید یک وب سایت تجاری با برگه ها و یک بخش وبلاگ جداگانه برای اخبار ، اطلاعیه ها و سایر مقالات خود ایجاد کنید.