نحوه نصب یک تم وردپرس

آیا می خواهید یک قالب وردپرس برای وب سایت خود نصب کنید؟ به عنوان یک وردپرس کار ، شما احتمالاً در مورد تعداد قالب های رایگان و پولی وردپرس در دسترس شنیده اید. در این راهنمایی ، ما دستورالعمل های گام به گام و مفصلی در مورد نحوه نصب یک قالب وردپرس را برای مبتدیان ارائه خواهیم داد. ما سه روش مختلف برای نصب یک قالب وردپرس را پوشش خواهیم داد.

قبل از نصب قالب وردپرس نکاتی را باید رعایت کنیم

نصب یک قالب وردپرس آسان است. اما به خاطر داشته باشید که اگر یک قالب جدید را فعال کنید ، نحوه ظاهر و عملکرد وب سایت شما تغییر خواهد کرد. پس اگر از قالبی استفاده می کنید و قصد تغییر آن را دارید بهتر است از عملکرد وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با استفاده از جستجوی قالب مدیریت وردپرس ، تم را نصب کنید

اگر به دنبال نصب یک قالب رایگان وردپرس از دایرکتوری قالب های WordPress.org هستید ، ساده ترین راه این است که با استفاده از قابلیت جستجوی موضوع مدیریت وردپرس استفاده کنید.کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید. در مرحله بعدی در قسمت منو سمت راست پیشخوان ، بر روی نمایش » پوسته ها کلیک کنید.

 

وقتی در صفحه قالب ها قرار گرفتید ، در قسمت بالای دکمه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

در صفحه بعدی این امکان را خواهید داشت که از میان: قالب های ویژه وردپرس ، تم های محبوب وردپرس ، جدیدترین قالب های وردپرس ، جستجوی یک قالب خاص یا جستجوی قالب با ویژگی های خاص استفاده کنید.

بر اساس جستجوی شما ، یک قالب واحد یا لیستی از قالب ها را پیدا می کنید که معیارهای شما را برآورده می کنند.  وقتی قالبی را که می خواهید نصب کنید مشاهده کردید ، به سادگی موس خود را در بالای تصویر بیاورید. دکمه نصب ، دکمه پیش نمایش و دکمه جزئیات را نشان می دهد. پیش بروید و بر روی دکمه نصب کلیک کنید.

WordPress اکنون قالب شما را نصب کرده و پیام موفقیت را به همراه پیوند برای فعال کردن یا پیش نمایش زنده نشان می دهد.

بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید . با موفقیت قالب خود را نصب و فعال کرده اید.

توجه: بسته به قالب نصب شده ، ممکن است گزینه های تنظیمات دیگری را قالب در بخش منو پیشخوان اضافه کند.

با استفاده از روش بارگذاری از مدیریت وردپرس ، یک قالب را نصب کنید

در روش قبلی شما فقط می توانید قالب های رایگان وردپرس که در فهرست دایرکتوری WordPress.org موجود است نصب کنید. اما اگر یک قالب را از قبل دارید و می خواهید آن را نصب کنید باید به چه صورت عمل کنید در این حالت ، شما باید تم را با استفاده از روش بارگذاری از مدیر وردپرس خود نصب کنید.

ابتدا فایل .zip  قالب مورد نظر خود را دانلود کنید .بعد وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید و بر روی نمایش »پوسته ها کلیک کنید. (تصویر پوسته ها )

وقتی در صفحه تم ها قرار گرفتید ، در قسمت بالای دکمه افزودن پوسته تازه Add New کلیک کنید. (تصویر افزودن پوسته )

در صفحه بعدی ، روی دکمه بارگذاری پوسته تازه  (Upload Theme )  کلیک کنید.

از شما خواسته می شود فایل .zip را که دانلود کرده اید انتخاب کنید. فایل را انتخاب کنید و بر روی هم اکنون نصب کنید (Install Now) کلیک کنید.

پس از نصب قالب ، یک پیام موفقیت آمیز به همراه پیوند برای فعال کردن و پیش نمایش قالب مشاهده می کنید.

بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید ، و با موفقیت قالب خود را نصب و فعال کرده اید. بسته به قالب ، ممکن است گزینه های تنظیمات دیگری را که ممکن است برای پیکربندی یا از طریق تنظیم کننده تم ، اضافه شده است در پنل پیشخوان مشاهده کنید.

نصب قالب وردپرس با استفاده از FTP

با نصب قالب وردپرس با استفاده از FTP آشنا شوید. این امر شاید کمی به سطح دانش بیشتری از وردپرس نیاز داشته باشد ولی نگران نباشید بسیار ساده است.

ابتدا با خواندن این مقاله در مورد چگونگی استفاده از FTP (شامل ویدیو) شروع کنید .

اکنون که مقاله بالا را خوانده اید و برنامه FTP خود را نصب و تنظیم کرده اید ، با استفاده از FTP به هاست خود وصل شوید. باید به مسیر بروید (/ wp-content / themes). هنگامی که آنجا هستید ، پوشه تم خود را در آنجا بارگذاری کنید.

به یاد داشته باشید که باید پوشه ها را قبل از بارگذاری یک قالب با استفاده از FTP از حالت فشرده خارج کنید. پس از بارگذاری قالب ، باید به قسمت مدیریت وردپرس خود بروید و بر روی نمایش »پوسته ها کلیک کنید.

باید قالبی را که بارگذاری کرده اید در آنجا مشاهده کنید. موس خود را در بالای آن قالب آورده و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید.