وردپرس چیست

وردپرس چیست؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که قصد راه اندازی سایتی برای کسب و کار خودتان داشته باشید و یا اینکه برای دیگران طراحی سایت کنید و از این طریق کسب درآمد کنید و  به این فکر افتاده باشید طراحی سایت آسان نیست و مستلزم فراگیری دانش در زمینه های برنامه نویسی ، مدیریت وب سایت ، طراحی ، گرافیک و هزاران موارد دیگر می باشد . درست فکر کردید وردپرس اینجاست تا به تمام نیازی هایی که شما از یک وب سایت دارید پاسخگو باشد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست (cms)  که با زبان برنامه نویسی  php نوشته و با پایگاه داده  mysql  پشتیبانی می شود .

چه نوع سایت های با وردپرس می توان نوشت؟

خوب چه وب سایت هایی را می توان با وردپرس  طراحی و ایجاد کرد ، امروزه به جرائت می توان گفت که هر نوع سایتی (فروشگاهی ، خبری ، وبلگ ، شرکتی ، چند منظوره و … ) را می توان با وردپرس راه اندازی کرد .شاید همین مسئله باعث شده که بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ وردپرس را به عنوان سیستم مدیریت سایتشان انتخاب کنند  . حدودا 30 درصد سایت ها ی جهان با وردپرس نوشته شده اند .

هزینه های وردپرس

خوشبختانه باید گفت وردپرس متن باز بوده و کاملا رایگان می باشد و شما بدون هیچ گونه هزینه و استخدام شخص فنی می توانید سایت خود را مدیریت کنید ، محتوا بگذارید ، تغییراتی در ظاهر سایت خود ایجاد کنید  و هزاران تنظیمات دیگر که وردپرس در اختیار شما قرار می دهد تا شما را از هر کسی بی نیاز کند .

آموزش های وردپرس و پشتیبانی

با توجه به رایگان بودن و گستردگی جامعه وردپرس پشتیبانی و آموزش های وردپرس به زبان های مختلف به فراوانی در سطح اینترنت قابل دسترس است و بدون هیچ گونه هزینه ای می توانید خواسته هایتان را در اینترنت و یا مرجع وردپرس جستجو کنید و مشکل خود را در کمترین زمان ممکن حل کنید ، یکی از دلایل محبوبیت وردپرس همین امر آسان بودن و فراوانی آموزش ها می باشد.

امنیت در وردپرس

هر شغل و کسب و کاری نیاز به امنیت داشته و باید خود را در مقابل مهاجمان ایمن نگه دارد ، وردپرس در این امر نیز به خوبی خود را نشان داده ، البته باید گفت که برقراری امنیت یک چیز نسبی بوده و هیچ کس نمی تواند به طور صد در صد این مسئله را پوشش دهد ، ولی با توجه به انبوه بودن جامعه وردپرس و انجام بروز رسانی های مستمر و سریع این مشکل تا حدودی بر طرف شده و شما می توانید با کمک گرفتن از افزونه های وردپرس و خود وردپرس سایتی کاملا ایمن داشته باشید .

دیده شدن با وردپرس

این امر طبیعی است که شما بعد از راه اندازی کسب و کار خودتان قصد داشته باشید نفر اول شغلتان باشید و جلو تر از همه دیده شوید ، وردپرس بهینه شده ( seo )برای موتور های جستجو (مانند  :: google)در اختیار شماست تا شما با خیال راحت خود را در صدر جدول ببینید ، با رعایت اصول وردپرس و موارد بهینه سازی سایت و تولید مستمر محتوا شما می توانید نفر اول در جستجو ها باشید.